Az első, nagy kirándulásunkon (ha emlékeztek még rá), nem értünk le Cofete-ig, délután 16 órakor visszafordultunk Morro de Jable-nél. De a cofetei tengerpartot nem lehet kihagyni és mivel még a legészakibb csücsökben lakunk, ez pedig a legdélibben van, és még onnan át a nyugati partra egy 20 km hosszú földúton, így a mi esetünkben ez az egyetlen célpont, egy partszakasz látványa, egy egész napos kiruccanásba kerül. De megéri. Mivel a szakaszt Morro de Jable-ig ismerjük már, megállás nélkül 2 óra alatt le is érünk oda, ahol a földút elkezdődik.
Illetve egyszer mégis csak megálltunk, lenéztük Costa Calmába, hogy milyen lehet itt egy ilyen tipikus üdülőhely és hát milyen is lehetne, pont olyan, mint Tenerife déli részén.
![]() |
Costa Calma |
Costa Calmánál van a sziget legkeskenyebb része, ahol azt hiszem, csak 2 km széles az egész és ilyen világos homokmezők borítják az egész tájat:
Tartottunk ettől a földúttól, az El Cotillo körüli borzalmas ilyen utak után nehezen tudtuk elképzelni, hogy milyen lesz a 20 km-es út oda és mégegyszer vissza is, egy ilyenen, de kellemes meglepetés ért, mert ezt a földutat folyamatosan locsolják és ledöngölik, így elég egyenletes és nem porzik.
Amikor elérjük az úton a hegygerincet, egy pihenőhelyről azonnal elénk tárul ez a csodás partszakasz:
Itt is lökéseben jön a szél, hogy alig bírunk megállni a lábunkon:
Innentől lefelé menet már rosszabb az út, de kibírható és látvány mindenért kárpótol. Hosszúkás kaktuszok ácsorognak mindenhol "bokrokban" a tájban.
Ott hátul, az a hatalmas homokhegy, ami az óceánba ömlik, az a hely, ahol két km széles a sziget, ahol idefelé jövet a másik oldaláról fényképeztem.
Az abszolút kedvenc fotóm:
Itt több helyen is kiszállok fotózni és egy ilyen kaktuszból letörök egy pici hajtást, amit haza is hozunk majd és elültetem. ;-)
Leérkezünk a tengerparthoz, ami végtelen hosszú, vadul hullámzik, a víz még a lábunknak is hideg. Egy jó fél órát sétálunk a parton.
Itt áll Gustav Winter egyik villája, aki egy német hadi mérnök volt és 1941-ben felvásárolta az egész Jandia-félszigetet, a Costa Calmától délre. A 60-as évektől kezdve folyamatosan eladta a földjei egy részét németeknek. Egy Wenner nevű építész kezdte el beépíteni szállásokkal a Costa Calmát, így azt mondják, a Costa Clama egy "német találmány".
A valamikori Cofete falu, valamikori temetője valahogyan lélegzetelállítólag hat ránk. Valami van benne, ami meghat, megfog, elvarázsol. Ahogy kinyitjuk a csikorgó temetőajtót, ami puffanással csapódik be, azonnal megindul a fantáziám és western filmeket látok magam előtt. Ahogy mondom ezt M-nek, mondja, hogy már csak a szél görgette szúrós bozót golyó hiányzik és a zene. Én pedig rákezdek erre és egész nap nem tudom kiverni a fejemből. :-) És ha belenéztek, ebbe, látjátok a film elején, azt a vízpumpáló szélkereket, ami csikorog, amikből itt a szigeten olyan sok van.
Hazafelé úton éppen látunk egy landoló repülőt:
Csodalatos a taj,nagyszeruek a fotok!
VálaszTörlésMi anno nem mentünk le egészen Cofete partjáig-csak a kilátóig-, mert nagyon cudar volt az idő. Nagy kár. A temetős képeid nagyon tetszenek, valami frappáns címmel nálam tuti díjat nyernél velük...
VálaszTörlésKöszi, imádom a temetős képeket :-) És az az egész part mesebeli volt.
Törlés